Кумановка пријавила напад од сосетката

од Вести365.МК | Е.Д.

Четириесет и тригодишна кумановка била физички нападната од страна на нејзината сосетка во Куманово.

– На 23.03.2023 во 14.35 часот во Полициска станица Куманово Е.Г.(43) од Куманово пријавила дека во Куманово била физички нападната од нејзината сосетка В.П.(46) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата посочуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични објави