Елмас не заборава, се појави на тренинг на Работнички

од Вести365.МК | А.П.

Во Италија, Елиф Елмас се бори за Скудето со Наполи и е на прагот да го освои. Но, секогаш кога е дома, тој не го заборава својот поранешен клуб Работнички. Така и сега по завршување со репрезентативните обврски не заборави, и се појави на денешниот тренинг на Работнички.

Слични објави