Дончиќ со 42 поени, Далас поразен од Мајами !

од Вести365.МК | А.П.

Лука Дончиќ имаше одлична партија со 42 поени, 10 скокови и 8 асистенции, но Далас загуби од Мајами со 129-122. Иако има големи шанси да не се пласира во плејофот, Далас може да се надева на подобар финиш на регуларниот дел од сезоната. Кај Мајами, Батлер беше најдобар со 35 поени и 12 асистенции.

Во вториот меч, Њу Орлеанс го победи ЛА Клиперс со 122-114. Ленард постигна 40 поени за Клиперси, додека Инграм беше најдобар со 36 поени за победниците.

Слични објави