Бензема со хет-трик за 7 минути, шест гола во мрежата на Ваљадолид!

од Вести365.МК | А.П.

Реал Мадрид со убедлива победа ја продолжи својата добра форма во Премиер лигата откако го декласираше Ваљадолид со 6:0.

Бразилецот Родриго го отвори резултатот, а Карим Бензема со хет-трик во период од само седум минути го прокажа својот талент.

Второто полувреме донесе уште два гола од страна на Асенсио и Лукас Васкез. Иако Реал Мадрид се приближи до Барселона, сепак каталонците сеуште имаат предност од 12 бода на врвот на табелата.

Во останатите денешни средби, Селта изигра нерешено 2:2 со екипата на Алмериа, Виљереал и покрај тоа што го заврши натпреварот со 10 играчи, сепак беше подобар од Реал Сосиедад со конечни 2:0, и во последниот денешен натпревар Атлетико Мадрид со голот на Кореа во 86-тата минута минимално го победи Бетис на домашен терен.

Слични објави