Баерн покажа кој е главен во Германија!

од Вести365.МК | А.П.

Баерн Минхен доминантно го доби дербито со Борусија Дортмунд и го превзема врвот во Бундеслигата во ова 26-то коло..

Баварскиот тим играше извонредно во првото полувреме и оствари предност од 3-0 водство, најпрво со автоголот на Кобел во 13-тата минута, следуваа головите на Милер во 18-та и 23-тата минута.

Во второто полувреме Коман во 41-та минута го зголеми водството на Баерн на 4-0. Борусија Дортмунд успеа да постигне два гола, но поразот беше неизбежен за „милионерите“.

Слични објави