ХОРОР ВО САД: Си ја убил девојката, а нивниот двегодишен син пронајден во устата на алигатор

од Вести365.МК Ј.Р.

Телото на исчезнатиот двегодишен Тајлен Мозли е пронајдено во устата на алигатор. Тој беше пријавен за исчезнат откако неговата 20-годишна мајка Пашун Џефери беше пронајдена мртва во нејзиниот стан во градот Св. Петербург, Флорида. Полицијата во петокот објави дека 20-годишна жена е избодена со нож.

Началникот на полицијата Ентони Холовеј потврди дека 21-годишниот татко на детето, Томас Мозли, е обвинет за две точки за убиство од прв степен. Холовеј додаде дека телото на детето е пронајдено во близина на паркот Дел Холмс, во близина на езерото Маџоре, кое е оддалечено околу 15 километри од станот на неговата мајка, пишува Sky News.

Детективот го застрелал алигаторот и го убил. „Не сакавме да го најдеме на овој начин, но сега можеме барем малку да ја затвориме таа приказна“, рече Холовеј на прес-конференција. Членовите на семејството ги виделе Пашун и Тајлен во средата, а во четвртокот побарале од управителот на станот да провери што се случува бидејќи не можеле да дојдат до нив.

Во потрагата по момчето биле вклучени кучиња, дрон и федерални и државни полициски сили. Причината за смртта на момчето ќе се утврди со вештачење. Полицијата соопшти дека Томас Мозли се пријавил во болница и дека има расекотини на рацете и рацете. Меѓутоа, тој не сакал да разговара со полицијата и побарал адвокат.

Слични објави