Хигиеничарка паднала од седми кат од зградата на Министерство за одбрана на Србија

од Вести365.МК | Е.Д.

При работа на редовно хигиенско одржување на зградата на Министерството за одбрана, денеска околу 10 часот, С.С (1964) паднала низ прозорецот од седмиот кат на платото, извести Министерството за одбрана на Србија.

Екипата на итната помош веднаш ја пренесе тешко повредената работничка во Ургентниот центар на Клиничкиот центар на Србија.

Слични објави