Грабеж во обложувалница во Бутел, одземен прометот

од Вести365.МК | Е.Д.

Грабежот за кој медиумите пишуваа дека се случил во населбата Аеродром, всушност се случил во населбата Бутел, потврдија од МВР за А1он.

Настанот во МВР е пријавен во 10 часот и 20 минути од страна на вработениот во обложувалница.

На полицијата и кажал дека во објектот влегле две лица и со вперено оружје во него одземале пари.

Веднаш се упатени полициски службеници на лице место и се преземат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Слични објави