УБИСТВО ВО КАЗИНО КАЈ „МЛЕЧЕН“ ВО СКОПЈЕ

од Вести365.МК Ј.Р.

Утрово во 8.05 часот пријавено е пукање во локал на ул „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во близина на Млечен ресоран.

Наводно, Н.А. (46) од село Арачиново им подлегнал на повредите, пишува 24 Инфо.

Полицијата го има оградено просторот околу казиното каде се случило пукањето и трае постапка за собирање докази.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот дознава 24 инфо од полициски извори.

Слични објави