Realme GT3 мобилен што се полни за 10 минути

од Вести365.МК | А.П.

Realme GT3 е најновиот мобилен телефон кој ќе ве остави без зборови со својата брзина и перформанси. Овој уред е објавен на најголемата мобилна конференција во Барселона, а едноставно се истакнува над останатите телефони со неговата брзина на полнење на батеријата, како и неговите перформанси.

GT3 е опремен со моќна процесорска јадренска единица Dimensity 720, која ќе ви обезбеди високо перформанси при секоја употреба на телефонот. Се дополнува со 5G технологија за брзо превземање на податоци и споделување на информации со висока брзина.

Овој телефон ви нуди мемориски капацитет до 128GB и 6GB RAM, што ќе ви овозможи многу простор за складирање на фајлови, слики и видеа. Ако ви треба уште повеќе простор, можете да додадете microSD картичка до 1TB.

GT3 има огромна 6.5-инчна Full HD+ дисплеј со 90Hz освежување, што овозможува панорамско, бескрајно и удобно искуство на гледање. Со интерактивниот екран, GT3 нуди неверојатен забавен и удобен дизајн.

Но она што ќе ве наведе да го купите овој телефон е неговата батерија. Realme GT3 е опремен со 5000mAh батерија, која најбрзо се полни во светот со најновиот полнач од 240W брзо полнење. За помалку од 10 минути батеријата се полни 100%.

GT3 исто така нуди 48MP основна камера, 2MP макро камера и 2MP сензор за длабочина на полетот, како и 8MP предна камера за селфи. Не само што можете да снимите висококвалитетни слики и видеа, туку и да ги делите со луѓето на сите социјални мрежи.

Regenerate response

Слични објави