Полицаец ИЗЕЛ ЌОТЕК во Гази Баба

од Вести365.МК Ј.Р.

На 31.03.2023 во 22.10 часот на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници е лишен од слобода М.С.(23) од Скопје, затоа што околу 21.40 часот во близина на угостителски објект на подрачјето на Гази Баба агресивно се однесувал и физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Слични објави