ФА Куп: Чурлинов и Компани одат на „Етихад“, Манчестер Ј. против Фулам

од Вести365.МК Ј.Р.

Се чини најинтерено ќе биде на дуелот на премиерлигашите Манчестер Јунајтед и Фулам. Вториот пар го сочинуваат Манчестер Сити и Барнли на нашиот Чурлинов, а интересно е што враќање на „Етихад“ ќе има некогашниот капитен на шампионскиот состав на Сити, а сегашен менаџер на Барнли, Винсент Компани.

Брајтон ќе биде домаќин на четвртолигашот Гримзби, додека двата второлигаши Шефилд и Блекбурн ќе имаат меѓусебна пресметка.

https://twitter.com/itvfootball/status/1631053284902354948?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1631053284902354948%7Ctwgr%5E54a97f36cf22dff2f444e1b2ae05cd84deb1dce1%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fvecer.mk%2Fsport%2Ffa-kup-churlinov-i-kompani-odat-na-etikhad-manchester-j-protiv-fulam%2F

Слични објави