Македонските “рисови” со нови дресови ги започнуваат Квалификациите за ЕП

од Вести365.МК | М.Т.

Најдобрите наши фудбалери популарните “рисови”на 23. март (четврток), ги започнуваат квалификациите за ЕП против фудбалската репрезентација на Малта на Националаната арена „Тодор Проески“ во Скопје, со нови дресови произведени од компанијата „Јако“ и ново лого “Ново сонце пак ќе изгрее”

Четири дена подоцна, на 27. март (понеделник), во пријателски натпревар ќе ја пречекаме селекцијата на Фарски Острови.

Слични објави