Дешамп: Не успеавме да го најдеме патот до голот

од Вести365.МК | М.Т.

Селекторот на фудбалската репрезентација на Франција, Дидие Дешамп, беше половично задоволен од постигнатото.

„За жал, не успеавме да го најдеме патот до голот. Натпреварот беше со висок интензитет и задоволен сум од тоа како моите играчи го одиграа, иако реализацијата беше разочарувачка. Има многу позитивни работи од овој натпревар, а и мора да ги гледаме и нашите ривали во групата.

Ќе се обидеме да одиграме подобро на следниот натпревар и да се пласираме во следната рунда“, рече Дешамп.

Слични објави