Во дербито на денот Специа и Верона одиграа без голови!

од Вести365.МК Ј.Р.

Во првиот меч од денешната програма во Серија А, во рамките на 25.коло, Специа и Верона одиграа без победник, 0:0. Меч како што и може да се очекува кога играат екипите кое во долниот дел на табелата. Имаше по неколку закани од двете страни, но идеални шанси речиси и да немаше, како на двете екипи да им беше поважно да не загубат отколку да победат, што навистина е чудно ако и на двете екипи бодовите им се повеќе од потребни.

Слични објави