Средношколка во Белград „ПАДНА“ со 9 килограми марихуана

од Вести365.МК Ј.Р.

Ј.М.(19) и 17-годишник се уапсени во Белград под сомнение дека нелегално произведувале и продавале дрога.

Полицијата го запрела автомобилот во кој биле осомничените во белградскиот кварт Кумодраж и по прегледот на возилото пронашла и запленила околу 8,5 килограми марихуана, пренесува Курир.

На осомничената Ј.М. и е одредена мерка притвор во траење од 48 часа, по што со кривична пријава е пренесена кај надлежен обвинител.

Додека 17-годишникот е приведен во Одделот за малолетници во Белград.

Слични објави