Пролетен ден – Сончево со температура до 21 степен

од Вести365.МК Ј.Р.

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринските температури ќе се движат од 0 до 7 степени, а дневните ќе бидат во интервал од 11 до 21 степен.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер со максимална дневна температура од 21 степен.

За утре се најавува пПретежно сончево време со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

До крајот на неделава времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура, освен во сабота, кога кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи. Позначителна промена на времето се очекува во почетокот на следната седмица, проследена со зголемена облачност, врнежи од дожд, засилен ветер и опаѓање на температурата.

Слични објави