Кривична пријава за наставничка од Гостивар – НАТЕПАЛА УЧЕНИК

од Вести365.МК Ј.Р.

53-годипна наставничка во основно училиште од Гостивар нападнала ученик, поради што доби кривична пријава, соопшти МВР.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Л.И.(53) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата “. На 06.03.2023 во основно училиште во Гостивар, пријавената – наставничка во училиште, за време на час физички нападнала еден ученик“, се вели во полициското соопштение.

Слични објави