ЗАВРШИ МИНИ РЕМОНТОТ, БЛОК 2 НА РЕК БИТОЛА ВРАТЕН ВО МРЕЖА

од Вести365.МК | М.Т.

Блок 2 на РЕК Битола е вратен на мрежа утрово во 9:53 часот, информираат од комбинатот. Додаваат дека постројката е повторно ставена во фунција по завршувањето на активностите за нега и санација.

Согласно планот за производство на АД ЕСМ, РЕК Битола продолжува со работа со полн капацитет, односно со трите блока, се вели во информацијата од РЕК Битола.

Слични објави