Жена почина во Полихроно: Во несвестна состојба била извлечена од морето

од Вести365.МК | М.Т.

Седумдесет и четиригодишна жена почина додека пливала во море на Халкидики.

Капетанијата на пристаништата Неа Мудања е известена дека постара жена е извлечена во бесознание од плажата Полихроно во општина Касандра.

Брза помош ја пренела жената во здравствен дом каде била констатирана смрт.

Нејзиното тело ќе биде пренесено на обдукција во Солун.

Слични објави