Дневен хороскоп за 17 март – Размислете како треба да привлечете нечие внимание

од Вести365.МК Ј.Р.

Овен
Љубов:
Изгледате вознемирено и со многу барања. Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа пред да повредите нечии чувства.
Работа:
Важно ви е да оставите одличен впечаток кај колегите, па во мегаломански стил прифаќате разни обврски.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрав начин на исхрана.

Бик
Љубов:
Размислете како треба да привлечете нечие внимание или да анимирате личност. Користете докажан „рецепт“.
Работа:
Доколку сакате да ги постигнете вашите деловни цели, потребна ви е нечија поддршка, соберете ги потребните информации.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрав начин на исхрана.

Близнаци
Љубов:
Партнерот се жали на вашето често отсуство или заборавеност. Поправете ги вашите грешки на време.
Работа:
Дури кога ќе ја дознаете вистинската вистина, ќе сфатите како треба да ги решите деловните и финансиските дилеми.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики или депресивно расположение.

Рак
Љубов:
Обидете се да го почитувате договорот што го имате со партнерот. Обрнете внимание на „важните ситници“ кои откриваат нечии намери.
Работа:
Важно е да го подобрите вашиот бизнис рејтинг и да ги комбинирате вашите интереси со успешни или влијателни соработници.
Здравје:
Нема причина да ги преценувате вашите лични можности.

Лав
Љубов:
Нема потреба да се однесувате театрално во друштво на саканата личност. Прилагодете ја вашата улога за да ги задоволите вашите заеднички потреби.
Работа:
Важно е да изберете ситуација која истовремено ги исполнува вашите духовни интереси и носи материјална корист.
Здравје:
Ќе ви годи прошетка или поминување време во природа.

Девица
Љубов:
Доколку се грижите за подобрување на односот со саканата личност, нема потреба да поставувате погрешни прашања и провокативни ситуации.
Работа:
Планот кој упорно се трудите да го постигнете во кругот на соработниците не е најдоброто решение. Затоа, не ги затворајте очите пред фактите.
Здравје:
Важно е некој да ужива во вашето присуство и да ги очекува вашите идеи.

Вага
Љубов:
Доколку ве оптоваруваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со саканата личност и инсистирајте да ја докажете вистината.
Работа:
Недоразбирањето во договор со соработниците ги пролонгира понатамошните планови и заедничкото дејствување. Прифатете го компромисот.
Здравје:
Ќе ви годи искрен разговор и доверба, опуштете се.

Скорпија
Љубов:
Компромисот е добро решение под услов да го добиете максималното внимание што може да ви го даде партнерот.
Работа:
Размислете за промена на условите во деловната соработка, искористете го авторитетот во одлучувачки момент.
Здравје:
Избегнувајте интригантни ситуации кои ве вознемируваат.

Стрелец
Љубов:
Во односот со саканата личност не е се како што би сакале, но се може да се подобри со поголема доза искреност и разбирање.
Работа:
Позитивните модели можат да послужат како добро решение за некои контроверзни ситуации. Побарајте некој со повеќе знаење или искуство.
Здравје:
Бидете повнимателни во сообраќајот, избегнувајте стресни ситуации.

Јарец
Љубов:
Не добивате доволно емотивно внимание и поддршка од партнерот, размислете која е вистинската причина. Некаде сте затаиле.
Работа:
Премногу ароганција од ваша страна може да го искомплицира договорот поврзан со деловна и финансиска соработка.
Здравје:
Ќе уживате во излегувањето или средбата со пријателите, како добра релаксација.

Водолија
Љубов:
Обрнете доволно внимание на една блиска личност. Нема причина да претрпите „емоционален пораз“ и да се залажувате со лажни надежи.
Работа:
Комплиментите што ги добивате од вашите соработници се стимулирачки и обврзувачки. Потребен ви е подобар избор на деловни контакти.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои ве вознемируваат психички.

Риби
Љубов:
Ако вашите чувства се во согласност со гласот на разумот, постапете како што налага вашата совест. Нема причина да се чувствувате виновни.
Работа:
Впечатокот што го имате за некоја личност ќе се потврди како точен. Понекогаш е тешко да се објасни вистинската причина или последица.
Здравје:
Ќе уживате во забавата и релаксацијата.

Слични објави