Дневен хороскоп за 08 март – Ќе ви годи активен одмор и повеќе часови цврст сон

од Вести365.МК Ј.Р.

Овен
Љубов:
Ви недостига емоционална поддршка, потиснете ја вашата суета и ги покажувате вашите искрени чувства пред блиска личност.
Работа:
Понекогаш не е лесно да се постигнат позитивни резултати, но се се сведува на добро планирање и прецизни потези.
Здравје:
Важно е добро да се заштитите од негативни влијанија.

Бик
Љубов:
Некој близок има различни замерки за вашето однесување. Размислете за вашите грешки и не игнорирајте нечие „предупредување“.
Работа:
Треба да ги контролирате лошите навики, нема причина да се истакнувате пред личност која има различни деловни стандарди.
Здравје:
Ќе ви годи активен одмор и повеќе часови цврст сон.

Близнаци
Љубов:
Нема причина да се истакнувате во друштво на саканата личност. Работите сами ќе си дојдат на свое место, бидете трпеливи.
Работа:
Размислете за корекција на деловните правила, потребно ви е ново и поефикасно решение.
Здравје:
Внимавајте на поздрав начин на исхрана, консумирајте повеќе витамини.

Рак
Љубов:
Важно е да се чувствувате удобно со вашата сакана личност. Чувството на доверба или блискост буди некоја скриена сила во вас.
Работа:
Бидете повнимателни пред личност која ве обврзува на одредени услови или на деловна и финансиска соработка.
Здравје:
Ќе ви годи полесна исхрана, избегнувајте нездрава храна.

Лав
Љубов:
Кога се среќавате со саканата личност, треба да покажете силен слух и широки перспективи преку заеднички планови.
Работа:
Одржувајте професионална дистанца, насочете го вашето внимание и креативна енергија кон постигнување корисни цели.
Здравје:
Ќе ви годат повеќе часови добар сон, опуштете се.

Девица
Љубов:
Понекогаш треба да го исклучите разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“.
Работа:
Важно е работите да завршат на добар начин. Доволно сте вешти да ги надминете деловните недоразбирања и конфликтни ситуации.
Здравје:
Не ги задржувајте вашите чувства или желби, опуштете се.

Вага
Љубов:
Покажете разбирање за вашето семејство. Не можете да игнорирате некој близок, бидејќи порано или подоцна, тоа повторно ќе ве прогонува.
Работа:
Дипломатската нота понекогаш станува неизбежна, а деловниот компромис е единственото правилно решение.
Здравје:
Потребна ви е психолошка рамнотежа.

Скорпија
Љубов:
Понекогаш разумот треба да се исклучи, бидејќи има работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“.
Работа:
Ве погодува нечие некоректно однесување или неправда во деловната соработка. Доволно сте вешти за да ги надминете ненадејните компликации.
Здравје:
Важно е да се усогласат мислите и чувствата.

Стрелец
Љубов:
Загрижени сте за настани кои вознемируваат блиска личност. Вложувате голема мерка за да исполните нечии очекувања.
Работа:
Ви се нуди добра можност да ги докажете своите професионални способности. Треба да ги проверите новите информации.
Здравје:
Ќе уживате во креативен одмор и релаксација.

Јарец
Љубов:
Партнерот не обрнува внимание на вашите коментари, имате впечаток дека ве држи настрана во врска со некои „тајни планови“.
Работа:
Докажувањето на правдата не е вашата примарна цел во овој момент. Не можете да влијаете на нечие однесување.
Здравје:
Прекумерната грижа лошо влијае на вашата концентрација.

Водолија
Љубов:
Сè почесто почнувате да пропуштате нечие присуство или емотивно внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби.
Работа:
Јасно ви е дека многу работи изгледаат поинаку во споредба со она што јавно се кажува или презентира во дтуштвото на соработниците.
Здравје:
Избегнувајте депресивно расположение и деструктивно однесување.

Риби
Љубов:
Партнерот вешто крие дел од вистината. Понекогаш не е лесно да се докаже вистината, дури и кога сите предности се на ваша страна.
Работа:
Нема потреба да ги обвинувате другите за лошо расудување. Потрудете се правилно да го поправите вашето однесување во согласност со заедничките интереси.
Здравје:
Ќе ви се допаднат некои од техниките за психолошка релаксација.

Слични објави