Дневен хороскоп за 06 февруари – Не верувате во нечии повеќекратни ветувања

од Вести365.МК Ј.Р.

Овен
Љубов:
Бидете внимателни и воздржани пред блиска личност. Повнимателно анализирајте го партнерот, за да дешифрирате дел од скриените пораки.
Работа:
Избегнувајте прекумерна изложеност во друштво на колеги. Треба да смислите резервна опција, бидејќи секогаш постои факторот на изненадување.
Здравје:
Важно е да акумулирате позитивна енергија.

Бик
Љубов:
Партнерот не може да ви пренесе се што би сакале да слушнете или видите. За жал, останувате лишени од различни потреби.
Работа:
Не верувате во нечии повеќекратни ветувања, па барате убедливи докази или дополнителна гаранција за деловен договор.
Здравје:
Вечерните часови планирајте да ги поминете во интересно друштво и во опуштена атмосфера.

Близнаци
Љубов:
Понекогаш во љубовната врска посакувате повеќе отколку што е можно, но нема причина да се жалите на вашата сакана личност. Прифатете го она што го добивате.
Работа:
Околината позитивно реагира на вашите идеи и некој ве поттикнува да преземете активна улога или на дополнителна креативност. Заштитете ги деловните интереси.
Здравје:
Обрнете внимание на соништата.

Рак
Љубов:
Чувствувате емотивен наплив, некој ве инспирира добро да се забавувате. Бидете доволно имагинативни во друштво на саканата личност.
Работа:
Доколку ви недостасуваат сигурни информации, не давајте несериозни ветувања, туку побарајте нечие посредување.
Здравје:
Внесувајте повеќе витамини и течности во вашата исхрана.

Лав
Љубов:
Покажете разбирање за вашето семејство. Не можете да игнорирате некој близок, бидејќи порано или подоцна, тоа ќе ве прогонува повторно.
Работа:
Дипломатската нота понекогаш станува неизбежна, а деловниот компромис е единственото правилно решение.
Здравје:
Потребна ви е психолошка рамнотежа.

Девица
Љубов:
Важно е да сте во позитивна средина и со саканата личност. „Малите нежности“ носат големо задоволство во секој поглед.
Работа:
Имате добри идеи, но некој ве отфрла. Не дозволувајте деловното недоразбирање значително да влијае на вашата концентрација или волја.
Здравје:
Поттикнете ја вашата решителност, самодоверба и силна волја.

Вага
Љубов:
Саканата личност знае да ве остави убедени, како се да е во најдобар ред. Но, чувствувате нов проблем.
Работа:
На деловната сцена се си има свој „живот“, а вие упорно инсистирате на работи кои одамна се надминати.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација и опуштање.

Скорпија
Љубов:
Подобро е да ја прифатите утешната варијанта на средбата со саканата личност, отколку да се занесете со работи кои стануваат премногу далечни.
Работа:
Треба да преземете одговорност за вашите постапки. Докажете си себеси и на другите дека можете да ги исполните дадените ветувања.
Здравје:
Избегнувајте напорни или стресни ситуации.

Стрелец
Љубов:
Нема причина да се крие вистината кога ќе се сретнете со саканата личност. Потребна ви е нечија наклонетост.
Работа:
Дејствувате динамично и на соработниците им е тешко да го следат вашето забрзано темпо. Треба да се прилагодите.
Здравје:
Ќе уживате во релаксација и повеќе часови здрав сон.

Јарец
Љубов:
Саканата личност се обидува да ве остави убедени дека се е во најдобар ред. Но, чувствувате нов проблем.
Работа:
На деловната сцена се си има свој „живот“, но вие упорно инсистирате на работи кои одамна се надминати.
Здравје:
Ќе уживате во релаксација и престој во природа.

Водолија
Љубов:
Нема потреба да спроведувате нови емотивни каприци или да и пркосите на саканата личност, бидете одмерени во вашите барања.
Работа:
Изгледате нескромно во изјавите пред колегите. Не дозволувате некој друг да одлучува за условите и деловно-финансиските интереси.
Здравје:
Слободното време посветете го на омиленото хоби, опуштете се.

Риби
Љубов:
Во друштво на саканата личност, не дозволувајте да ви недостасува имагинација или љубовна инспирација, како добар поттик.
Работа:
Некој во вас поттикнува креативна љубопитност и желба за ново знаење. Обрнете внимание на корисни информации.
Здравје:
Направете нешто за подобар изглед и добро расположение.

Слични објави