Две лица загинаа во пожар во хотел во Истанбул

од Вести365.МК | Е.Д.

Две лица загинаа, а уште две се повредени во пожар што рано утринава избувна во седумкатен хотел во Истанбул.

Причината за пожарот засега не е позната, а пожарот за кратко време го зафатил целиот хотел, јавува ТВ Хабертурк.

На местото на пожарот излегле голем број противпожарни, медицински и полициски екипи.

Слични објави