Временска прогноза: Сончево и топло време, а од утре дожд

од Вести365.МК Ј.Р.

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринските температури ќе се движат од -3 до 3 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 13 до 21 степен.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, со слаб јужен ветер и максимална дневна температура од 19 степени.

Утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови, кога на места ќе бидат пообилни. Потоа следува период на стабилно и топло време со пораст на дневната температура.

Слични објави