ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и студено

од Вести365.МК Ј.Р.

Времето денеска ќе биде студено наутро, а преку денот претежно сончево, најавува УХМР. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од минус 7 до 17 степени.


Во Скопје времето ќе биде сончево и тивко, со температура од минус 3 до 14 степени.

Слични објави