Временска прогноза: Облачно и ветровито

од Вести365.МК Ј.Р.

Времето денеска ќе биде умерено облачно со умерен ветер, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од минус 6 до 14 степени.

Во Скопје ќе биде умерено облачно со умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се искачи до 12 степени.

Во наредните денови ќе има благо покачување на температурите.

Слични објави