Бен Афлек и Џенифер Лопез се откажаа од купување куќа од 34 милиони, зашто нашле двојно поскапа

од Вести365.МК Ј.Р.

Нивниот нов дом од соништата е исто така во населбата Пацифик Палисадес во Лос Анџелес, каде што ја нашле својата прва палата, вели извор за TMZ.

Парот наводно се откажал од купувањето на првата вила откако дознале дека е на продажба, а новата, поголема и попространа вила вреди 64 милиони долари. Вилата нуди прекрасен поглед на кањонот, а се состои од осум спални соби и 11 бањи со вкупна површина од 1486 м2.

Дополнително, вилата располага со теретана од 74 м2, приватно кино, просторија за играње видео игри и огромен двор со базен и камин.

Да потсетиме, Џенифер на почетокот на месецов ја ставила на продажба својата куќа во Бел Ер, а според извори веќе нашла купувач кој за неа понудил 39 милиони долари.

Слични објави