Починат Грк пронајден во стан во Скопје

од Вести365.МК | Е.Д.

66-годишен грчки државјанин бил порнајден мртов во станот во кој престојувај во наслебата Карпош во Скопје. Телото го пронашол негов колега кој пријавил во полиција.

Добивај вести на вибер

– На 30.03.2023 околу 11.55 часот во Полициска станица Карпош, И.С. од Скопје пријавил дека во стан на подрачје на Карпош, го пронашол неговиот колега А.Т.(60) од Р.Грција, кој престојувал во станот, паднат на подот без знаци на живот. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, се наведува во соопштението од МВР.

Слични објави