Дневен хороскоп за 29 март – Обидете се да го подобрите вашето расположение

од Вести365.МК Ј.Р.

Овен
Љубов:
Ситуацијата што сакате да ја прикажете или наметнете како добро решение, според нечие мислење, изгледа како „лош избор“.
Работа:
Реалистично погледнете ги вашите можности и трпеливо чекајте ги условите што ви недостасуваат. Некој може да ви обезбеди деловна добивка.
Здравје:
Ќе ви се допаднат некои од техниките за психолошка релаксација.

Бик
Љубов:
Планирајте омилена забава или нов состанок. Некој ве поттикнува да бидете расположени и да преземете емотивна иницијатива.
Работа:
Новите настани на деловната сцена бараат блиска проценка и брза адаптација. Оптоварени сте со разни обврски и факторот на неизвесност.
Здравје:
Обидете се да го подобрите вашето расположение.

Близнаци
Љубов:
Доколку ве оптоваруваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со саканата личност и инсистирајте да ја докажете вистината.
Работа:
Недоразбирањето во договор со соработниците ги пролонгира понатамошните планови и заедничкото дејствување. Прифатете го компромисот.
Здравје:
Ќе уживате во искрен разговор и доверба, опуштете се.

Рак
Љубов:
Некој ве поттикнува да донесете важна одлука. Не можете да ја одбиете вашата одговорност на блиска личност.
Работа:
Кога ќе ги усогласите вашите духовни интереси со практични цели, ве очекуваат позитивни резултати. Покажете повеќе чувство за практични вредности.
Здравје:
Обидете се да ја подобрите вашата концентрација.

Лав
Љубов:
Можете да ги постигнете своите намери на заобиколен начин, но ви недостига волја да се ангажирате пред блиска личност.
Работа:
Понекогаш одредени деловни цели го оправдуваат користењето на одредено средство, но сè има своја цена или граница.
Здравје:
Искористете ја вашата интелигенција или некои скриени адути, контролирајте ја напнатоста.

Девица
Љубов:
Обидете се да го израдувате семејството. Важно е да разберете и да одговорите на нечии емоционални потреби.
Работа:
Вашиот начин на размислување позитивно влијае на околината и ветува заеднички успех или добивка.
Здравје:
Во одлична психофизичка форма сте.

Вага
Љубов:
Претерувате во своите очекувања пред саканата личност. Некој не сака да ви ги „полага сите сметки“.
Работа:
Повнимателно анализирајте ја околината и не дозволувајте некој да ве поттикнува на ривалски врски.
Здравје:
Бидете повнимателни во сообраќајот.

Скорпија
Љубов:
Залудно размислувате за возбудлив состанок или за погрешна личност која не е во вашиот емотивен опсег.
Работа:
Изгледате нетактично кога се среќавате со колегите и упорно се обидувате да ги наметнете своите ставови.
Здравје:
Важно е да ја контролирате импулсивната страна на вашата природа.

Стрелец
Љубов:
Ви се чини дека вашиот партнер има различни интереси. Залудно трошите „големи зборови“ објаснувајќи ги своите намери.
Работа:
Секој има право на свое мислење или избор на приоритетни цели, но треба да се одржи успешно ниво во деловната соработка.
Здравје:
Потребен ви е добар поттик и позитивен импулс.

Јарец
Љубов:
Нема потреба да се однесувате театрално во друштво на саканата личност. Прилагодете ја вашата улога во склад со заедничките потреби.
Работа:
Важно е да изберете ситуација која истовремено ги исполнува вашите духовни интереси и носи материјална корист.
Здравје:
Ќе ви годи прошетка или поминување време во природа.

Водолија
Љубов:
Понекогаш вашиот партнер не ги разбира сите ваши идеи, треба да ги разјасните вообичаените недоразбирања.
Работа:
Ве привлекуваат големи предизвици, во вас е поттикнат натпреварувачки импулс и не можете да се задоволите со просечни резултати.
Здравје:
Подобрете ја вашата психофизичка подготвеност.

Риби
Љубов:
Се обидувате да решите емотивна дилема, потпрете се на вашата интуиција. Не е сè како што изгледа на прв поглед.
Работа:
Нема причина да се верува во информациите што доаѓаат од непознати извори. Повнимателно анализирајте ги вашите соработници и новите настани.
Здравје:
Ќе ви годат повеќе часови здрав сон, обрнете внимание на соништата.

Слични објави