Уште еден наставник од основно училиште фатен со дрога

од Вести365.МК | Е.Д.

Само неколку дена по апсењето на наставничка од основно училиште, под сомнение дека била вмешана во трговија со дрога, вчера уште еден случај ја вознемири јавноста.

Битолската полиција  приведе  54 годишен наставник од прилеп фатен со дрога.

Според првичните информации кај него била пронајдена бела грутчеста материја. Тој е лишен од слобода, се работи на случајот, по што ќе следи и соодветна пријава, информираат ОД СВР Битола.

Слични објави