Ужас во семејна куќа во Лондон: Најдена е мртва мајка со двете мали деца (ВИДЕО)

од Вести365.МК Ј.Р.

Жената Надја Де Јагер, деветгодишниот Александар и седумгодишниот Максимус се пронајдени во куќа на Мејфилд Роуд во Белведере, Бексли, соопшти Метрополитен полицијата.

Истражниот инспектор рече: „Ова е тажен случај и продолжуваме со утврдување на околностите што довеле до овој трагичен инцидент.

„Би сакал да ѝ се заблагодарам на локалната заедница за соработката додека нашите службеници се на терен.

„Нашите мисли се со семејството денес додека тие се борат да се помират со нивната загуба и бараме нивната приватност да се почитува во овој исклучително тежок момент.“

Полицајците биле повикани на местото на настанот вчера во 11.50 часот поради „грижа за благосостојбата на станарите“ на куќа во Мејфилд Роуд.

Службата за брза помош во Лондон испратила брза помош и двајца службеници за итна реакција, но жртвите биле пронајдени мртви на местото на настанот.

Мет соопшти дека „во оваа рана фаза детективите активно не бараат никој друг во врска со истрагата“.

Во догледно време ќе биде закажана обдукција, додаде портпаролот.

Слични објави