Трамп победи во Њу Хемпшир, но сите се прашуваа што е со неговото лице (ФОТО)

од Вести365.МК | М.Т.

Најновите фотографии на Доналд Трамп направени во Њу Хемпшир станаа вирални на социјалните мрежи.

Внимание привлече неговиот „тен“ – многумина пишуваат дека не им е јасно дали Трамп претерал со пудра или со крема за самопотемнување.

„Што се случува со лицето на Трамп? Нормално, тоа е портокалово, но оваа боја изгледа болно. Тој е надвор од оваа планета“, „Молете се за шминкерката на Трамп“, „Што се случило овде?“, се дел од коментарите на Твитер.

Потсетуваме, Доналд Трамп победи на републиканските прелиминарни избори во Њу Хемпшир, а со тоа по трет пат ја зграпчи републиканската претседателска номинација. Тој ја победи својата ривалка Ники Хејли во државата каде таа имаше најголеми коефициенти против него.

„Асошиејтед прес“ и телевизиските мрежи ја прогласија победата на Трамп веднаш по затворањето на гласачките места, врз основа на раните резултати и излезните анкети.

Иако досега гласаа само две држави, победата на Трамп на прелиминарните избори ја нагласи неговата доминација во партијата.

Слични објави