Српски министер раскажа како Вучиќ му ја уништил шансата да ја заведе Хилари Свонк

од Вести365.МК | М.Т.

Српскиот министер за финансии Синиша Мали во емисијата „Ami G Show“ на ТВ Пинк се пофали дека за малку ќе ја заведел холивудската ѕвезда и оскаровка Хилари Свонк. Тие се запознаа кога седнаа еден до друг на трибините на Ролан Гарос во Париз во 2016 година, кога за прв пат го освои Новак Ѓоковиќ.

„Случајност, добро, не беше баш случајно, но нека биде како што беше, седевме заедно затоа што јас бев првиот што дојдов и потоа погледнав каде седат сите и каде да се поставам ако е можно. до некого. Ја препознав, но има пар интересни работи“, рекол министерот, пренесе Телеграф.

„Релативно млада, седнав до неа, почна разговор, гледаме малку тенис и слично. На Ролан Гарос ја добивате таа капа како заштита од сонце, ја спуштив капата, го спуштив мобилниот телефон и се обидов да започнам разговор. Гледам, се оди добро, дадов се од себе, дадов сè и измислив работи, и лево и десно, и вака и онака… Се оди добро и Ролан Гарос заврши“, продолжи тој.

„Ја имате оваа тенисерка, се вика Бартоли, таа е нејзиниот тениски тренер и сè договараме – „се гледаме во Америка“. Заврши мечот, Ноле победи, го земам мобилниот, гледам, Вучиќ ми се јави 100 пати. Не знаев дека ќе биде на РТС, ја покажуваа, а случајно ми покажаа и мене… Во моментов не гледам во мобилниот, овде напорно работам“, изјави Мали и го насмеа водителот Огњен Амиџиќ.

„Му викнав и тој веднаш почна – „што ќе правиш таму, од каде дојде, дали разбра“ и му реков: „Ноле победи, одиме, се е супер“… Се согласив со Хилари Свонк дека ќе се сретнеме на УС Опен. Сето ова го средувам и планирам, но Вучиќ ми вели дека „треба да одам во Техеран“. Велам – добро, ќе одам како градоначалник на Белград, ајде да потпишеме договор за соработка.

Моето објаснување беше дека одам во Иран, одам во Техеран, наместо во Њујорк, никој не можеше да го прифати тоа и тука беше крајот“, рече тој.

Тој исто така нагласи како актерката раскинала со своето момче само ден-два по Ролан Гарос. На прашањето дали го има нејзиниот број, тој рече: „Немам, каде одам сега, пуштете го, сега помина времето… Претседателот беше тој што го спречи“.

Колку има вистина во оваа приказна тешко е да се каже, но факт е дека ѕвездата од филмот „Девојка од милион долари“ ја раскина свршувачката во јуни 2016. Од 2018 година е во брак со Филип Шнајдер со кој има близнаци.

Слични објави