Со автомобил ПРОПАДНА во подрум на познат хотел во Англија

од Вести365.МК Ј.Р.

19-годишен маж е уапсен под сомнение дека возел во алкохолизирана состојба, откако автомобил се заглавил во подрумските прозорци на историскиот хотел Френсис во Англија. Противпожарната и спасувачката служба била повикана на местото на настанот пред хотелот на Квин Сквер, Бат, околу 04:45 часот по локално време, пренесува  „Би-Би-Си“.

Спасувачката екипа ослободила еден од патниците од возилото „Киа“, додека вториот успеал сам да излезе.

Мажот е ослободен со безусловна кауција додека трае истрагата. Полицијата соопшти дека полицајците би сакале да разговараат со секој што ја видел несреќата, вклучително и со оние кои можеби имаат снимка од камера или мобилен телефон.

Автомобилот остана заглавен, но хотелот е отворен нормално.

Еден член на персоналот во хотелот рече дека подрумот се користел за складирање, а собите за гости не биле засегнати.

Слични објави