,,ОГНЕНИТЕ“ ЌЕ СОБИРААТ ОНЛАЈН ПОТПИСИ ЗА СМЕНА НА ГРУБИ И ОСМАНИ

од Вести365.МК | М.Т.

„Огнената група“ од ДУИ најавува петиција за разрешување на вицепремиерот, Артан Груби, и министрите во Владата од редовите на интегративците. „Огнените“ најавуваат дека утре ќе стартува он лајн петиција со која ќе се бара разрешување, јавува Фокус.

Од оваа фракција на ДУИ бараат и тв дуел со Груби. Телевизиското спротивставување го побара Муса Џафери, а на дебата пред јавноста ги повика Груби и министерот за финансии, Фатмир Бесими.

Слични објави