Мисајловски: Денеска е денот каде што треба сите да се сплотиме, сите заеднички да ја тргнеме оваа битка кон промените, се гледаме вечер на големиот митинг пред Влада

од Вести365.МК | М.Т.

Денеска е денот каде што треба сите да се сплотиме и да направиме една заедничка победа! Да донесеме заеднички патриотизам и да дојде времето на промени, ова денеска преку изјава го истакна потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

„Да ја направиме Македонија повторно горда. Денеска во 20 часот, пред Владата, Ве очекуваме сите на првиот голем митинг каде што ќе дадеме поддршка за новата претседателка Гордана Силјановска Давкова. Сите заеднички да ја тргнеме оваа битка кон промените, се гледаме вечер“, вели Мисајловски.

Слични објави