Маестралниот Модриќ повторно го воодушеви светот

од Вести365.МК | С.З.

Реал Мадрид го победи Ливерпул со 1-0 во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите, пласирајќи се без проблеми во следната фаза на натпреварувањето. Лука Модриќ, хрватскиот играч на Реал Мадрид, беше фантастичен на овој натпревар и го одигра целиот натпревар, покажувајќи зошто е фудбалски мајстор, воодушевувајќи ја фудбалската јавност. Иако има 38 години, Модриќ докажа дека уште може да игра на највисоко ниво. Во текот на натпреварот, тој изведе генијален дриблинг со кој го измами помладиот Трент Александер-Арнолд.

Слични објави