Костадинов му порача на невладиниот сектор: “Православието е мојата определба”

од Вести365.МК Ј.Р.

Откако се најде на мета на критики на невладиниот сектор поради присуството на Трибина ,,Зошто НЕ за сексуално образование во училиштата” која се одржа во просториите на НУ Центар за култура ,,Антон Панов” каде беа присутни проф. д-р Венко Андоновски и Викарен Епископ г.Јаков Стобиски во организација на Фондација, струмичкиот градоначалник Костадин Костадиов порача:

Слобода, Слобода, Слобода!
Православието е мојата определба и тоа е мојата слобода!

Слични објави