Зошто Доналд Трамп стравува од порно ѕвездата Сторми Даниелс?

од Вести365.МК Ј.Р.

Преживеа два обиди за импичмент, обвинителите не успеаја да му „згазнат на опашката“, без разлика дали станува збор за немирите во Капитол или за исчезнатите тајни документи. Сепак, Доналд Трамп сепак би можел да заврши на суд благодарение на 44-годишната порно ѕвезда Сторми Даниелс.

Во центарот на скандалот што може да предизвика историско обвинение против поранешниот претседател, порно ѕвездата стана надалеку позната, правејќи се од себе да му се спротивстави на најмоќниот човек на светот.

Нејзината долгогодишна расправија со Доналд Трамп, која се одвиваше на социјалните мрежи и пред телевизиските камери, има своја цена.

Поддржувачите на Трамп, меѓу кои и тој, редовно ја навредуваат на социјалните мрежи со погрдни прекари.

Но, Даниелс, која своевремено флертуваше со идејата да влезе во политиката, а за тоа не и недостасуваат амбиции, карактер или интелигенција, одлично се снајде во таа приказна во која е во центарот на вниманието.

Нејзиното вистинско име е Стефани Клифорд, но повеќе го сака името по кое стана позната во индустријата за филмови за возрасни. Таа е родена во Батон Руж, Луизијана, а нејзината мајка ја одгледала откако нејзините родители се развеле.

Како дете била запоставена, а имала девет години кога била сексуално злоставувана од постар маж, напишала таа во мемоарите објавени во 2018 година.

И покрај се, таа била добар ученик и обожавала коњи. За да заработи за живот, таа прво се сврте кон стриптизот, а потоа и кон порно индустријата, каде што стана актерска ѕвезда, режисерка и сценарист и освои неколку награди.

На пошироката американска јавност и стана позната по врската со Трамп.

Таа го запознала за прв пат во летото 2006 година на хуманитарен голф турнир во близина на езерото Тахо, во планините Сиера, на самата граница на Калифорнија и Невада.

Во тоа време таа се појави во помала улога во филмот на Џад Апатоу „Четириесетгодишната Богородица“, додека Трамп штотуку доби син со третата сопруга Меланија.

Таа тогаш имаше 27 години, а Трамп 60.

Според нејзините зборови, тој ја поканил на вечера во својот стан и јаречекал во пижами, удобно легнат на каучот.

Тие потоа се вклучија во, како што таа го опиша како „најдосадниот секс во нејзиниот живот“.

Трамп негира дека некогаш бил интимен со Даниелс и ја обвинува за „изнуда“ и „тотална измама“.

Она што со сигурност се знае е дека Даниелс добила 130.000 долари за нејзиниот молк во пресрет на претседателските избори во 2016 година. Исплатата е дел од истрагата на Окружниот суд на Менхетен за можни прекршувања на законите за финансирање на кампањата.

Кога таа финансиска трансакција излезе на виделина во 2018 година, Даниелс побара од судот да го поништи договорот за необјавување со Трамп и почна да се појавува на телевизиски емисии.

На „Шеесет минути“ на CBS, Даниелс ја даде својата верзија на настаните.

„Јас не сум жртва“, рече таа јасно и одлучно, додавајќи дека иако Трамп не и бил привлечен, нивната врска била доброволна.

Трамп и ветил дека ќе се појави во популарната серија „The Apprentice“ која го прослави.

Дали мислеше дека се обидува да ја намами?

“Се разбира, не сум слепа. Но, во исто време, помислив, можеби ќе успее”, рекла Даниелс и додала дека врската ја гледа како можна отскочна даска за нејзината кариера.

Трамп во изминатите денови најавува дека ќе биде уапсен поради плаќање на споменатите 130.000 долари и ја бомбардира Сторми со разни грди прекари.

Таа не му останува должна. Таа, меѓу другото, го повикала и со прекарот „ситен“, исмевајќи одреден дел од неговата анатомија.

Иако Сторми Даниелс создаде многу непријатели меѓу своите поддржувачи поради плукањето со Трамп, тоа воопшто не влијае на неа. Во 2010 година, таа дури и сериозно размислуваше да влезе во трката за Сенатот во Луизијана.

Даниелс, која има ќерка, се омажи за колегата порно актер Барет Блејд минатата година. Тој е нејзиниот четврти сопруг.

Слични објави