Дневен хороскоп за 15 март – Ќе ви годи релаксација

од Вести365.МК Ј.Р.

Овен
Љубов:
Во друштво на саканата личност, не дозволувајте да ви недостасува имагинација или љубовна инспирација, како добар поттик.
Работа:
Некој во вас поттикнува креативна љубопитност и желба за ново знаење. Обрнете внимание на корисни информации.
Здравје:
Направете нешто за подобар изглед и добро расположение.

Бик
Љубов:
Насмевката на задоволство на нечие лице е најубавата потврда за заедничката среќа и чувства кои ве исполнуваат.
Работа:
Треба да ги дефинирате вашите деловни цели и да се договорите со колегите за заедничките интереси.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација.

Близнаци
Љубов:
Влегувањето во „забранета зона“, но и нагонот за авантура може да ве разочара.
Работа:
Имате амбициозни планови и нескромни желби, но вашиот успех зависи од некој однадвор.
Здравје:
Поттикнете го трпението и самоконтролата во себе.

Рак
Љубов:
Партнерот се обидува да ви помогне или да ве расположи. Заедничката средба може да се претвори во „најубавиот дел од реалноста“.
Работа:
Поаѓате од погрешни информации, па вашите прогнози изгледаат неубедливи. Прифатете ја добронамерната критика.
Здравје:
Нема потреба да се оптоварувате со „тешки теми“.

Лав
Љубов:
Партнерот делува арогантно и ги преувеличува своите ветувања. Со таквото однесување поттикнува нов сомнеж кај вас и дополнително ве загрижува.
Работа:
Лесно е да се направи погрешен избор, затоа внимавајте на нечиј совет. Нема причина да го форсирате вашето мислење и проценка.
Здравје:
Важно е да ја задржите вашата смиреност и позитивна нота во вашето расположение.

Девица
Љубов:
Не можете да промените нечие мислење или одлука. Нема потреба да кажувате „тешки зборови“ пред саканата личност.
Работа:
Очекувате позитивен одговор во решавањето на некои спорни ситуации. Важно е да се процени најдобриот момент за деловно дејствување.
Здравје:
Ќе уживате во некоја омилена забава, како рецепт за добро расположение.

Вага
Љубов:
Саканата личност ги игнорира вашите идеи и се обидува да ве наведе на неговите планови. Не можете да се согласите за основите.
Работа:
Не успевате да предвидите нечиј одговор на дадена тема или да воспоставите добар однос во комуникацијата со колегите.
Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана и поголема количина течност.

Скорпија
Љубов:
Средбата со една личност е повеќе како игра на „емоционално прикривање“ и тестирање, отколку на искрена размена на чувства.
Работа:
Се соочувате со нова деловна дилема. Избегнувајте натпреварувачки ситуации, особено кога немате проверени информации.
Здравје:
Обрнете внимание на веселите содржини, опуштете се.

Стрелец
Љубов:
Саканата личност очекува од вас постојано да ги исполнувате вашите ветувања. Тешко ви е да ги балансирате вашите потреби и интереси.
Работа:
Очекувате позитивен одговор или некое признание за вашата работа. Не дозволувајте некој да ве испровоцира на импулсивно однесување.
Здравје:
Ќе ви годи креативна изолација, применете некоја од техниките за психолошка релаксација.

Јарец
Љубов:
Не давајте ветувања што не можете да ги исполните. Насмевките и емотивните желби не значат многу, доколку нема цврста намера.
Работа:
Се обидувате да ги исправите деловните грешки, нема причина премногу да зборувате за вашите планови. Важни се резултатите, а не коментарите.
Здравје:
Ќе ви годи излегување, прошетка или престој во природа.

Водолија
Љубов:
Подобро е да ја прифатите идејата на партнерот отколку да започнете расправија или да создадете нова љубоморна сцена.
Работа:
Не се залажувајте дека нечии ветувања се доволна гаранција за деловен успех, повеќето работи можете да ги постигнете без надворешно влијание.
Здравје:
Обрнете внимание на работите кои позитивно влијаат на вашето расположение.

Риби
Љубов:
Не сакате утеха, но за жал она што се случува меѓу вас и вашиот партнер однапред наликува на „режирана игра“.
Работа:
Забележувате дека некој има негативно влијание врз вашите соработници. Затоа, не учествувајте во полемики.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација и одмор.

Слични објави