Дневен хороскоп за 1 март – Планирајте омилена забава како рецепт за добро расположение

од Вести365.МК Ј.Р.

Овен
Љубов:
Ќе ви годи средбата со блиска личност и емотивното внимание. Направете се што е потребно за да остварите взаемно задоволство.
Работа:
Некој индиректно ви дава до знаење дека секоја услуга има своја цена или контра-услуга.
Здравје:
Обрнете внимание на работите што ве исполнуваат духовно.

Бик
Љубов:
Упорно се обидувате да ги прикриете вашите планови или некои „траги“, бидете искрени со саканата личност.
Работа:
Сте го привлекле вниманието кон себе, но на погрешен начин. Потребна ви е нечија морална поддршка и сигурна помош.
Здравје:
Планирајте омилена забава како рецепт за добро расположение.

Близнаци
Љубов:
Вашето незадоволство е минлива фаза. Ситните префрлувања и „емотивните убоди“ само ја влошуваат заедничката врска.
Работа:
Големите ефекти понекогаш брзо исчезнуваат. Нема потреба да паѓате на лажни впечатоци за деловни можности.
Здравје:
Насочете ги мислите во позитивна насока, важно е да се опуштите.

Рак
Љубов:
При средба со саканата личност, нема причина да се инсистира на некои споредни настани. Имате различни ставови.
Работа:
Се консултирате со вашите соработници пред да донесете каква било официјална одлука. Повеќе глави можат да дојдат до подобро решение.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација или средба со пријателите.

Лав
Љубов:
Емоционално, не правете работи што кај паертнерот предизвикуваат лутење или негодување.
Работа:
Набрзина прифативте нечија понуда, сега ви преостанува да се каете за тоа што сте го кажале или направиле.
Здравје:
Обидете се да ја подобрите вашата концентрација.

Девица
Љубов:
Нема потреба да се плашите од вистината или да ги потиснувате своите желби во друштво на блиска личност.
Работа:
Сè има своја граница или цена, така што работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови.
Здравје:
Олеснете си ја совеста, ќе ви годи релаксација.

Вага
Љубов:
Нема причина да ја изгубите самодовербата, вашиот партнер наскоро ќе се премисли во ваша корист.
Работа:
Нечии изјави и морална поддршка се во ваша корист. Важно е да избегнувате „инстант рецепти“ при решавање на деловните дилеми.
Здравје:
Ќе уживате во забавата во избраното друштво, опуштете се.

Скорпија
Љубов:
Избегнувајте личност која депресивно влијае на вашето расположение. Насочете го вашето внимание во позитивна насока.
Работа:
Не ви се допаѓа нечија критика или двосмисленост кога се договарате за избор на заедничка тема.
Здравје:
Важно е рационално да ги користите времето и енергијата.

Стрелец
Љубов:
Ќе уживате во средба со блиска личност и емотивно внимание. Направете се што е потребно за да постигнете взаемно задоволство.
Работа:
Некој индиректно ви дава до знаење дека секоја услуга има своја повратна цена и значење.
Здравје:
Обрнете внимание на работите што ве исполнуваат духовно.

Јарец
Љубов:
Важно е да реагирате во вистински момент пред вашата сакана личност. Доколку сте слободни, планирајте емотивен состанок или некоја атрактивна забава.
Работа:
Понекогаш работите изгледаат премногу комплицирани. Но, ако не се обидете, ќе зажалите. Вашата околина изгледа стимулативна и добронамерна.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Водолија
Љубов:
Контролирајте ги негативните страсти во емотивната врска и не дозволувајте некој да ве наведе на погрешно однесување.
Работа:
Важно е да ги поставите вашите идеи на вистинското место, за сите околу вас да бидат среќни и задоволни. Поттикнете го вашето креативно расположение.
Здравје:
Ќе ви годи престој во природа или некоја спортска активност.

Риби
Љубов:
Не можете да промените нечие мислење или одлука. Нема потреба да кажувате „тешки зборови“ пред саканата личност.
Работа:
Очекувате позитивен одговор во решавањето на некои спорни ситуации. Важно е да се процени најдобриот момент за деловно дејствување.
Здравје:
Ќе уживате во некоја омилена забава, како рецепт за добро расположение.

Слични објави