Дневен хороскоп за 03 март – Ако се потрудите, ќе следи завиден деловен успех

од Вести365.МК Ј.Р.

Овен
Можеби сте премногу уморни и тоа е вистинската причина за вашето повлекување и предавање на судбината. Работите можат непријатно да се искомплицираат ако не преземете одговорност и не ги завршите обврските навреме, дури и ако тоа ви е непријатно.

Бик
Вашиот приватен живот е во центарот на вниманието, па ви се чини дека сите други проблеми поврзани со работата се неважни. Тргнете се на време, вашите шефови немаат неограничено трпение. Од друга страна, ако се потрудите, ќе следи завиден деловен успех.

Близнаци
Се правите дека не ја забележувате незаинтересираноста на вашата сакана личност. Мислите дека со игнорирање ќе го избегнете проблемот, но вистината е дека со прикривањето ја влошувате и онака напнатата ситуација. Разговарајте, работите не се толку црни како што ви изгледаат во моментов.

Рак
Под голем притисок сте. Вашата педантност не ви дозволува да ги оставите работите недовршени. Количината на обврските во однос на времето што го имате на располагање остава впечаток дека сте си направиле хаос поради што ќе завршите во кревет.

Лав
Брзи сте, но и невнимателни. Поради преголемо брзање, принудени сте да направите селекција во од за тоа што е важно, а што не. Сепак, со оглед на тоа колку сте се залетале, шансата да не направите опасен превид е минимална. Бидете внимателни, особено во сообраќајот.

Девица
Постојано зборувате за промени, па тоа станува заморно за вашата околина, особено за колегите. Своите стравови ги проектирате најмногу на женскиот дел од популацијата. Невнимателна изјава може да предизвика жесток конфликт, иако верувате дека сте добронамерни.

Вага
Вашата самодоверба и горделивиот став полека почнуваат да ги иритираат оние околу вас кои веќе некое време имаат значително трпение за сите. Доколку не го поправите своето однесување, може да доживеете многу непријатна ситуација поради која ќе се срамите.

Скорпија
Од сите страни ви испорачуваат сметки, па дури и бараат пари на заем што вие ги немате. Немате трпение за туѓите проблеми бидејќи не сте сигурни ни како да ги решите вашите. Не бидете премногу строги со луѓето, ќе дојде ден кога и вам ќе ви треба нешто.

Стрелец
Финансиите ве мачат. Не играјте на картата за среќа, потпирајте се само на себе. Успехот ве очекува само ако работите напорно и се откажете од привилегиите во кои уживавте. Откажувањето, пожртвуваноста не е проблем, особено ако верувате во повисоки цели.

Јарец
Чувствувате дека некој се обидува да ви се закани. Победата е можна со голема борба доколку истраете. Во овој период, многумина од вас ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа, која е резултат на промените кои се на хоризонтот, над кои немате контрола.

Водолија
Окупирани сте со грижи кои сами сте ги смислиле и ги решавате проблемите кои допрва би можеле да се случат. Вашата деконцентрација и однесување на работа може да ве чини многу, па затоа е подобро да се разбудите на време и да ја одделите реалноста од фантазијата.

Риби
Чувствувате дека никој не ве разбира. Тешко е да се зборува за такви работи кога не мислите високо за себе. Ја криете својата длабока несигурност зад маската на незаинтересирано однесување, што секако ги одбива дури и оние луѓе кои ве разбираат и сакаат.

Слични објави