Гостиварец изнајмил кола на 20 дена, ама одлучил да не ја враќа

од Вести365.МК | Е.Д.

Полицијата поднесе кривична пријава против жител на гостиварско, кој изнајмил автомобил во времетраење од 19 дена, а по истекот на рокот не го вратил возилото.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против Ј.Р. од село Врапчиште поради постоење основи на сомнение за кривично дело „затајување“. На 12.07.2022, пријавениот од правно лице од Виница изнајмил патничко возило „Фолксваген“ во времетраење од 19 дена, а по истекот на договорениот рок не го вратил патничкото возило, со што му нанел штета на правното лице во износ од 361.500 денари“, соопшти МВР во дневниот билтен.

Слични објави