Автобус со деца во Франција се превртел и паднал во поток, најмалку 21 повреден

од Вести365.МК Ј.Р.

Во автобусот се превезувале 40 основци.

Возачот и совозачот се најтешко повредени, додека 18 деца и еден возрасен се здобиле со полесни повреди, изјави Фабиен Мулик, градоначалник на градот Корп, каде што се случила несреќата. 

Слични објави