Груби: Ветувам невиден, историски спектакл на утрешниот митинг во Чаир

од Вести365.МК | С.З.

Артан Груби најави голем спектакл на утрешниот митинг во Чаир. Тој на својот фејсбук профил напиша дека му недостига ваква еуфорија, ги повика сите да бидат дел од овој историски настан од кој ќе се гради иднината.

,,Ми недостигаше ваква мобилизација и еуфорија која се создава во очекување на доаѓањето на националниот лидер Али Ахмети. Големи и мали ќе дојдат да го видат и слушнат! Ви ветувам невиден спектакл на утрешниот митинг, особено за младите. Не пропуштајте да бидете дел од истиот и не дозволјувајте од други да слушнете како поминал историскиот митинг каде ќе се гради иднината! Понеделник, 20 март, 19:00 часот, сала Шабан Трстена, Чаир, Скопје!”

Слични објави